Výsledek komunálních voleb 2022

image_printTISK
Sdružení nezávislých kandidátů Pro Nepomuk NEZÁVISLÍ 2
Vrchotová Ilona 98 Lietermann Miroslav 29
Sadílek Zdeněk 90 Viktora Kamil 37
Buchta Antonín 73 Eisenreich Josef 31
Kolář Dušan 74 Beranová Michaela 27
Hruš Jindřich 66 Eisenreich Lukáš 38
Kolář Oldřich 23 Štěrbová Zuzana 20
      počet hlasů strany 424     počet hlasů strany 182
                 
  Volební účast :   67,2%          
                 
  Počet hlasů:   606      
                 

Nabídka občanům na bezplatný sběr nebezpečných odpadů

image_printTISK

Rozmitalsko_letak_29.10.202220405.doc (49kB)

Nabídka občanům na bezplatný sběr nebezpečných odpadů

Váš obecní úřad ve spolupráci se společností Západočeské komunální služby a.s. pořádají sběr nebezpečných odpadů z komunální sféry.

Tato akce se uskuteční v sobotu 29. října 2022 dle časového harmonogramu:

  9,00 –  9,20        Vševily, nanávsi u kapličky

  9,30 –  9,50        Bezděkov, na návsi před bytovkou

10,05 – 10,25       Vranovice, u zastávky autobusu

10,30 – 10,50       Sedlice, na návsi

11,00 – 11,15       Hoděmyšl, na návsi

11,25 – 12,00       Nepomuk, 11,25 – 11,40 v sídlišti, 11,45 – 12,00 u školy

12,10 – 12,30       Věšín, dvůr pod OÚ    

Na uvedená místa budou přistaveny vozy společnosti Západočeské komunální služby a.s. vybavené speciálními nádobami pro sběr nebezpečných odpadů.

Přijímány budou následující základní druhy odpadů:

  • Léky všeho druhu včetně mastí a roztoků
  • Zbytky starých barev, obaly z plastů a plechovky od barev
  • Zářivky, výbojky, televizory, rádia, pračky
  • Všechny druhy baterií, akumulátorů a autobaterií včetně náplní
  • Upotřebené motorové oleje v uzavřených nádobách
  • Lednice
  • Pneumatiky – osobní

Jmenované odpady není vhodné ukládat do sběrných nádob komunálního odpadu rozmístěných ve vaší obci.

Neodkládejte odpady na stanovištích,

vyčkejte prosím na příjezd sběrných vozů.

V případě zájmu podnikatelů je nutná individuální dohoda.

Další informace poskytne váš obecní úřad nebo pracovníci ZKS a.s. na telefonním čísle 493 647 150.

Výlet do skláren v Nižboru a na zámek Zbiroh

image_printTISK

V sobotu 16.7.2022 Obecní úřad Nepomuk pořádal pro své občany výlet. Nejprve jsme navštívili sklárnu Ruckl. Zde se vyrábí český křišťál, který se vyváží do celého světa.

Od paní průvodkyně jsme se dozvěděli, že právě z této sklárny jsou na zakázku dary pro významné osobnosti a ceny pro sportovce a umělce. Viděli jsme např. královskou korunu pro anglickou královnu Alžbětu II. a cenu Českého lva. V provozu jsme mohli sledovat, jak se sklo fouká a někteří z nás si to i zkusili. Sklárna pořádá i mistrovství světa v broušení skla. Prohlédli jsme si výstavu finálních výrobků a viděli jsme vítěze této soutěže, pana Mádla, při práci. Právě vyráběl cenu pro fotbalový klub Bohemians. Na závěr jsme se podívali v podnikové prodejně na výrobky, které sklárna nabízí.

Následovala přestávka na oběd v restauraci U Lípy a přejezd k zámku Zbiroh. Autobus nemůže na horní parkoviště, proto jsme museli vyjít k bráně do kopce pěšky, což bylo pro některé účastníky náročné. Ve dvou skupinách jsme si pak zámek prohlédli. Právě zde, v sále s proskleným stropem namaloval slavný malíř Alfons Mucha svou Epopej. Současný majitel zámku Zbiroh, agentura NKL v čele s Jaroslavem Páchou, zámek pronajímá na společenské akce. V den naší návštěvy tam probíhala svatba. Poděkování patří obecnímu úřadu, který výlet finančně zabezpečil a panu Brdovi, který nás bezpečně dovezl zpátky do Nepomuku.  

článek a foto: D.Moravcová  

Lítačka PID s možností nákupu dlouhodobých časových kupónů a jednotlivých jízd ve StředoČeském kraji a v Praze.

image_printTISK

Jak si lítačku PID zařídit:

Pokud chcete platit jízdné v systému PID bezkontaktně a být při cestování rychle odbaven, tak není nic jednoduššího, než si do svého mobilu stáhnout aplikaci PID Lítačka (https://app.pidlitacka.cz/), zaregistrovat se pomocí e-mailu a zadat platební údaje z vaší platební karty. Jestliže využíváte krátkodobé jízdenky, aplikace vám podle vyhledaného spojení sama nabídne ty nejvhodnější. Krátkodobé jízdenky můžete kupovat i svým blízkým. Pro nákup dlouhodobých časových kuponů není nutné mít žádnou fyzickou kartu, jen je nutné se zaregistrovat do systému pomocí e-mailu, nahrát fotografii a zadat potřebné základní osobní údaje včetně těch platebních. Kromě nákupu můžete mobilní aplikací se zakoupenými kupóny také zcela nahradit plastovou kartu Lítačka. Aplikace vás také navíc sama upozorní na konec platnosti již zakoupených kupónů.

Zde je odkaz na časté dotazy pro nákup kuponů v mobilní aplikacihttps://app.pidlitackacz/faq#faq-kupony

Pro pravidelné cestující doporučujeme časový kupon – stačí se zaregistrovat na webu PID Lítačky www.pidlitacka.cz, zakoupíte potřebný počet pásem a pak již jen cestujete v rámci Vámi zakoupených pásem. Pořízení PID Lítačky zvládnete z pohodlí Vašeho domova přes internet nebo na kontaktních místech ve Středočeském kraji. Jako nosiče časového jízdného můžete využít plastovou kartu PID Lítačka, IN Kartu ČD, platební kartu, nebo mobilní aplikaci (pro osoby starší 15 let). Přes internet můžete nastavit/zakoupit, jak zlevněné kategorie (cestující se slevou 50% z plnocenného jízdného: dítě, žák, student, důchodce 65+), tak i cestující v kategorii dospělí. U zlevněné kategorie je potřeba doložit potřebné dokumenty (u dětí mladších 15let rodný list).

Porovnání cen, kdy se vyplatí časové jízdné:

Mobilní aplikace PID Lítačka není jen nosič jízdního dokladu, ale je možné zde vyhledat spojení, při vyhledání spojení nabídne i vhodný jízdní doklad. PID Lítačka Vás upozorní i na konec platnosti časového kuponu.  Aplikace PID Lítačka je vhodná i pro děti (od 15 let), které nemají k dispozici internetové bankovnictví, jízdenky pro jednotlivou jízdu jim jednoduše zakoupíte ve své aplikaci a přepošlete. Možné je nakoupit až 10 jízdních dokladů pro jednotlivou jízdu.

Leták na jakých místech ve Středočeském kraji lze pořídit PID Lítačku včetně nabití požadovaným jízdným: letak_app_PIDLitacka.pdf 8(MB)

Pokud využíváte Lítačku, nezapomeňte, že s touto kartou máte možnost využít řadu atraktivních slev! Ať už se jedná třeba o vstupy do památek, na sportoviště nebo veletrhy. Seznam slev a výhod najdete zde. Bonusový program Lítačky vám dobře poslouží i jako tip na výlet po metropoli a Středočeském kraji.