Anketa – Inzerce občanů obce Nepomuk

Na webových stránkách je možné založit SOUKROMOU inzerci pro občany Nepomuku. Tuto stránku je zde možné založit pouze za předpokladu, že by o tuto službu byl veřejný zájem. Tato anketa je iniciativou správcem webu a jestliže bude o tuto službu zájem, bude určitě projednána zastupitelstvem obce , která vydá patřičná rozhodnutí.

Občan pošle inzerát na e-mail správce webu , který ho zveřejní. Pokyny ohledně pravidel podávání inzerátů budou součástí podmínek na stánkách.

Prosím nezapomeňte níže vyjádřit svůj souhlas (like) nebo nesouhlas (dislike)

Děkuji

Finanční úřad pro Středočeský kraj NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE

Finanční úřad pro Středočeský kraj zveřejňuje telefonní čísla , na kterých Vám nabízí informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí tak, abyste nemuseli podstupovat rizika pojena s dopravou a osobní přítomností na finančním úřadě a jeho územních pracovištích (dále ,,UP“).

UP Příbram,  Čs. armády 175, 261 01
Příbram                                  318 473 254
318 473 255

Pracovníci správce daně se Vám budou ve věci daně z nemovitých věcí na uvedených telefonech věnovat každý pracovní den, vždy MINIMÁLNĚ v době

Po, St 8:00 –  16:30                 Ut, Ct 8:00 -14:30

Pa 8:00 – 13.30

ve dnech od 4. ledna do 5. unora 2021

Ing. Josef Kuklík , v.r. ředitel

Zpráva policie z dění v CHKO Brdy.

odkaz na zdroj článku: www.policie

ZPRAVODAJSTVÍ

Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Chráněná krajinná oblast Brdy 2020

PŘÍBRAMSKO – V době pandemie lidé více navštěvovali chráněnou oblast. 

Již pět let má obvodní oddělení Příbram-venkov na starost středočeskou část Chráněné krajinné oblasti Brdy s rozlohou kolem 175 km2, kde policisté dohlížejí na veřejný pořádek. Jedná se o velmi rozhlehlé území mnohdy s nepřístupným terénem, proto se vznikem chráněné oblasti přibyla na služebně nová technika, jde o terénní vozidla, čtyřkolky a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. Bezpilotní letouny prověří velké plochy území, využívají se k hlídkovým a monitorovacím letům v rámci spolupráce se složkami IZS, s pyrotechnickou službou, k odhalování či dokumentaci protiprávního jednání směřujícího proti životnímu prostředí, jako jsou nelegální skládky, nepovolená těžba či rozdělávání ohňů, protože je zde vysoké riziko požárů. Stroje jsou nápomocny i při pátracích akcích.

V loňském roce udělily hlídky 201 pokut za porušení režimu vjezdu do chráněné oblasti. Dále zde zaznamenaly 242x neoprávněné parkování, což je nárůst o 117 případů oproti předchozímu roku. Lidé v době nouzového stavu více navštěvují přírodu, bohužel někteří z nich mají potřebu přijet k lesu co nejblíže a tam i přes zákaz zaparkovat. Jen v měsíci prosinci policisté zadokumentovali u obce Orlov v místě zvaném Točna 78 případů porušení předpisů v souvislosti s parkováním motorových vozidel. Někteří občané nevědí, že i když se u lesa nenachází zákazová dopravní značka, nemohou dle zákona o lesích do nich vjíždět ani v nich motorovými vozidly stát. Ve správním řízení jim pak hrozí pokuta ve výši až pěti tisíc korun. Řidiči také nesmí zastavit a stát na silniční vegetaci, což jim ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích. Na místě pak mohou hlídky uložit pokutu až dva tisíce korun.

Dále v loňském roce zjistili příslušnici policie u třech řidičů projíždějících přes CHKO, že jsou pod vlivem návykových látek, jeden motorista měl platný zákaz řízení a jeden usedl za volant bez řidičského oprávnění. Policejní pyrotechnik byl také 13x přivolán k prověření nálezu munice.

Šestkrát řešili policisté v chráněné krajinné oblasti táboření většinou s rozdělaným ohněm, za porušení zákona o lesích hrozí přestupcům ve správním řízení až patnácti tisícová pokuta. Co se týká táboření v lese, tento zákaz platí již mnoho let, tzv. pod širákem však osoby spát mohou, jde o nocování bez přístřešku a samozřejmě nesmí rozdělávat oheň. Další omezení, která v lese platí, např. nesmí se rušit klid a ticho, jezdit mimo cesty, odhazovat odpadky, kouřit.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
P ČR Příbram
6. leden 2021

© 2020 Policie ČR, všechna práva vyhrazena

Poplatky ze psů za rok 2021

Podle obecní vyhlášky č.1/2011 ze dne 6.8.2011 o místním poplatku ze psů, je povinností držitelů psů tyto poplatky uhradit do 31.3.2021. Sazba za kalendářní rok činí:

za prvního psa ……………….100kč

za druhého a každého dalšího psa téhož držitele …………………………..150kč

Upozornění o nevyvezené nebo poškozené popelnici

Upozornění – ohledně nevyvezeného  TKO (popelnice) a nebo její poničení

V případě že vám nebyla vyvezena popelnice v řádném termínu, který je stanoven vámi zaplaceným typem známky svozu TKO, neprodleně informujte SMS zprávou nebo e-mailem Obecní úřad Nepomuk. Do zprávy stačí jen napsat jméno, číslo popisné a datum, kdy se vývoz neuskutečnil.

Vzor SMS:   JMÉNO, NEPOMUK 500,  5.1.

Nutné je tuto SMS zprávu nebo e-mail poslat již druhý den po vývozu!

Tel.č.: 721381426 pro OBČANY NEPOMUKU

Tel.č.: 602429988 pro OBČANY NEPOMUKU(ZALÁNY)

Nebo na e-mail: nepomuk-pb@seznam.cz

Pokud vám byla poničena popelnice při vývozu TKO firmou západočeské komunální služby, škodu na popelnici vyfoťte, přidejte k fotce datum poničení + č.p. a zašlete na e-mail: obec.nepomuk@tiscali.cz

Čísla jsou určena pouze na SMS , nikoliv na odpovídání dotazů.

Upozornění pro odběratele pitné vody z vodovodního řádu obce Nepomuk

Pitná voda není určena na zalévání zahrad, trávy, mytí aut a napuštění bazénů! Doporučujeme pročíst “ Smlouvu o dodávce pitné vody „, kde jsou stanoveny podmínky pro dodávky pitné vody a rozpis plateb vodného. Pokud bude zjištěno porušení této smlouvu a nedodržení termínů plateb vodného (týká se převážně chalupářů) bude pozastavena dodávka pitné vody.

Podle zákona č. 274/2001 Sb. § 11 ods.2 o vodovodech a kanalizacích je zakázáno propojení potrubí vodovodu pro veřejnou potřebu s vodovodním potrubím z jiného zdroje vody. To znamená, že zákon výslovně zakazuje napojení vnitřních rozvodů na veřejný vodovod a zároveň např. na domovní studnu nebo vrt. Je proto nutné, aby tam, kde toto propojení existuje, bylo neprodleně zrušeno! Majitelé nemovitostí, ve kterých se toto zakázané propojení nachází, se dle zákona vystavují riziku finančnímu riziku až 100 000 Kč dle § 32 odst. 1 písm. g) a přerušení dodávky vody dle § 9 odst. 6 písm. b).U nemovitostí o kterých má provozovatel podezření, že toto propojení existuje bude provedena kontrola. Pokud majitel nemovitosti tuto kontrolu neumožní, bude mu pozastavena dodávka pitné vody z veřejného vodovodu a uplatňovány sankce dle zmiňovaného zákona.