TJ SPARTA VĚŠÍN 90 let

TJ Sparta Věšín zve své příznivce na oslavu výročí 90 let založení klubu.


 
Čtvrtý ročník multižánrového kulturního festivalu Repete Fest

Na nádvoří rožmitálského zámku se uskuteční od 26. do 28. července 4. ročník multižánrového kulturního festivalu Repete Fest.

Pořádá ho spolek ODD!SPOT.
Cyklohráček zamíří do Rožmitálu pod Třemšínem také v srpnu

Výletní vlak Cyklohráček, který vypravují České dráhy už jedenáctým rokem, přijede 20. srpna znovu do Rožmitálu pod Třemšínem. I tentokrát navíc zařadí pro Rožmitálské jednu jízdu z Rožmitálu do Březnice a zpět. Původně avizovaný termín 1. srpna byl ze strany ČD změněn.

Výletní vlak Cyklohráček, který vypravují České dráhy už jedenáctým rokem, dorazí opět letos o prázdninách hned dvakrát i do Rožmitálu pod Třemšínem. Přijede  20. srpna, kdy navíc zařadí pro Rožmitálské  jednu jízdu z Rožmitálu do Březnice a zpět. V loňském roce patřily jízdy Cyklohráčku do Rožmitálu mezi nejobsazenější a nejžádanější.

Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele. Vláček je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií. Cestující v něm najdou vůz plný her, vůz plný balónků a vůz plný hraček. V jednom z vozů je navíc nově zřízen i minibar s prodejem nápojů a drobného občerstvení za velmi příznivé ceny. Jízdu vlakem a pohled na ubíhající podbrdskou krajinu nebo hrající si děti, si tak můžete zpříjemnit dobrou kávou.

Cyklohráček pojede na trase Praha – Beroun – Příbram – Březnice – Rožmitál pod Třemšínem. Z Prahy odjede v 8:29 a v 11:24 přijede do Rožmitálu. Ve 14:51 zamíří opět zpátky do Prahy.

Pro výletníky, kteří přijedou Cyklohráčkem do Rožmitálu, zajistila rožmitálská radnice autobus, který je zdarma sveze po příjezdu vlaku z nádraží na autobusové nádraží a ze stejného místa je odveze ve 14:30 zpět na vlakové nádraží. Během času stráveného v centru města mohou v Podbrdském muzeu navštívit například letní interaktivní výstavu Svět kostiček LEGO. Muzeum zůstane tento den otevřené i během polední pauzy.

Aby si mohli Cyklohráček užít i Rožmitálští, podařilo se městu a spolku Rakovnicko-protivínská dráha dohodnout s Českými drahami mimořádné jízdy tohoto jedinečného vlaku z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice a zpět. Cyklohráček odjede z Rožmitálu do Březnice ve 13:06 a ve 14:17 se vydá z Březnice zpět do Rožmitálu. Cestující se tak mohou vypravit na krátký výlet po Březnici, nebo třeba strávit celou dobu hraním v Cyklohráčku.

V tomto výletním vlaku platí tarif Pražské integrované dopravy (PID) a tarif Českých drah (ČD), lze uplatnit i jízdní doklady systému jednotného tarifu OneTicket.
Podrobnosti a jízdní řády jsou na stránkách www.pid.cz/cyklohracek.
Ve společenském centru bude koncert JUDr. Ivo Jahelky a skupiny Knezaplacení

Městské kulturní středisko Rožmitál pod Třemšínem zve na dvojkoncert „zpívajícího právníka“, advokáta, popularizátora práva, folkového písničkáře a kytaristy Ivo Jahelky a folkové skupiny Knezaplacení.

 

Akce se bude konat 17. září 2024 od 19:00 v rožmitálském společenském centru. Vstupné je 250,- Kč. Předprodej vstupenek zajišťuje MKS Rožmitál p. Tř.
Na Třemšíně se bude konat v neděli 11. srpna tradiční pouť

V neděli 11. srpna v 10:30 začne regionální pouť na Třemšíně. Hostem bude hudebník, kampanolog, organolog, hudební skladatel, režisér a redaktor Radek Rejšek. Na Třemšíně se bude konat mše svatá k svátku Proměnění Krista, připraveno je pohoštění a autorská hudební produkce.
Sraz vojenské a historické techniky – 10. letní vyvedení

Klub vojenské a historické techniky Západní Pobřeží zve ve dnech 9. a 10. srpna na sraz vojenské a historické techniky 10. letní vyvedení.

Bude se konat v areálu bývalých vojenských kasáren v Rožmitále pod Třemšínem. Zajištěno je dobré jídlo a pití, v pátek bude hrát kapela MP4fun, v sobotu se uskuteční orientační závod, připraven je bohatý doprovodný program a v sobotu se mohou návštěvníci těšit také na kaskadérskou show Richarda Mošny.

Program:

9.8.2024 pátek:  možnost příjezdu od 14:00 hodin
          14:00 - 19:00 zápis na orientační závod
          od 19:00   živá hudba MP4FUN

10.8.2024 sobota: 8:30 - 10:00 zápis na orientační závod
          10:30    rozprava + orientační závod
                                prohlídka vystavené techniky 
          10:30 cca do 13:30 je většina vozidel na orientačním závodu. Pokud si jedete prohlédnout techniku,
                doporučujeme dorazit po 13:00 hodině
          14:30    doprovodný program
          15:30    vyhlášení výsledků orientačního závodu
          16:00    kaskadérská show Richarda Mošny
          16:45    reprodukovaná hudba
11.8.2024 neděle:        odjezd v odpoledních hodinách

Program se bude stále aktualizovat časy jsou pouze orientačníU Podzámeckého rybníka se bude konat Rožmitálský rockfest

ROŽMITÁLSKÝ ROCKFEST

Na parkovišti u Podzámeckého rybníka v Rožmitále pod Třemšínem se bude konat 23 a 24. srpna Rožmitálský rockfest.

Na akci vystoupí kapely

 • De Bill Heads
 • Cocotte Minute
 • Seven
 • E!E
 • Miloš Dodo Doležal
 • Limetall
 • Kiss Forever Band
 • Kabát revival Plzeň
 • Uninvited, Volant
 • Wild Tides
 • Septic People
 • Zvlášňý škola

Předprodej vstupenek probíhá na evstupenka.cz.
Oslava 125. výročí železniční trati Rožmitál pod Třemšínem – Březnice

oslava 125výročí železniční trati Rožmitál p. Tř. - Březnice

Na rožmitálském vlakovém nádraží se bude konat 27. července od 11:00 do 16:00 Oslava 125. výročí železniční trati Rožmitál pod Třemšínem – Březnice.

Program na vlakovém nádraží v Rožmitále p. Tř.

 • jízda historického vlaku taženého parní lokomotivou
 • jízda motorového vlaku Regionova
 • jízda historickou kolejovou drezínou
 • jízda do centra města k Podbrdskému muzeu a zpět autobusem Robur
 • skákací hrad
 • vystoupení skupiny Robert Jíša Band
 • výstava o historii a současnosti místní železniční dráhy nebo výstavu historické silniční a vojenské techniky.

Kompletní informace najdete na přiloženém plakátu.
letní koncert Rožmitálské Venkovanky

letní koncert Rožmitálské Venkovanky

Ve venkovním areálu restaurace New Romance v Rožmitále pod Třemšínem se bude konat 14. července od 15:00 letní koncert Rožmitálské Venkovanky. Součástí akce bude od 12:00 výroční valná hromada Fanclubu Rožmitálské Venkovanky.